poniedziałek, 23 czerwca 2014

Kokosowa farba do drewna


Palety pod łóżko są już przygotowane, teraz czekają tylko na coś, na czym  można je postawić, czyli podłogę. Te które kupiliśmy były już po obróbce, czyli latanie ze szlifierką nas, całe szczęście, ominęło. Trochę czasu za to zabrało znalezienie odpowiedniej farby - takiej, która dobrze kryje, nie potrzebuje tysiąca podkładów czy gruntów i nie pachnie fabryką benzoesanu. Udało się, na szczęście, znaleźć farbę Bloom, która pachnie nawet kokosem!Farba kokosowa jest dostępna w marketach budowlanych ( my kupiliśmy ją w Leroy Merlin) w 9 neutralnych kolorach. W palecie dominują raczej kolory ziemi, w tym biele, beże i brązy. Zdecydowaliśmy się na kolor "biały welon", czyli czystą biel. Nawiasem mówiąc, po głębszej analizie nazewnictwa farb ściennych jestem zdania, że osobą które na co dzień wymyślają takie kolory, przydałby się okulista i psycholog, a najlepiej egzorcysta....


Jest dość gęsta i wydajna, mimo że występuje w małych, 0,25l kubeczkach. Jeden kupeczek wystarczył nam do pomalowania jednej palety. Ma mocne krycie, wystarczyła jedna warstwa żeby drewno było dokładnie pomalowane bez prześwitów, mimo że niektóre elementy palet piją farbę jak dzikie.

Ocenilibyśmy farbę pewnie jako przyzwoitą, gdyby nie jedna, koronna zaleta - zapach. Pachnie mleczkiem kokosowym, co jest delikatnie wyczuwalne przy malowaniu, ale największe wrażenie robi na drugi dzień po malowaniu. Otwierając dziwi zostaliśmy znokautowani słodkim zapachem, który utrzymywał się jeszcze przez parę dni. Zapach nie ma nic wspólnego ze sztucznym, duszącym chemią. Raczej pachnie jak Raffaello....

Cena farby to około 36zł za 0,25l.

Palety przed:

Palety po:


PS. Farba tablicowa też już poszła w ruch!

8 komentarzy:

 1. Jak zamierzacie umocować na tym materac?:> Tak, żeby było stabilnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dosyć do materaca takie bawełniane wstążki na 4 rogach i przywiązać do palet ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W moim były mieszkaniu studenckim było podobne rozwiązanie, ale palety nie wyglądały tak ładnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla samego zapachu mogłabym ją kupić!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki układ palet planujecie? Dajcie znać czym przymocujecie je do siebie, jak się sprawdza sposób, bo ja nie mogę się zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planujemy ułożyć 2 dłuższą krawędzią do ściany, a dwie kolejne krótszą, tak jak tu:http://img.zszywka.pl/0/0147/w_1481/wystroj-wnetrz/paletowe-lozko.jpg . Na te części które zostaną poza materacem zamawiamy szkło i robimy stoliki:)

   Usuń
  2. To podobnie do mnie, tylko u mnie z jednego boku łóżka jest ściana, więc tam nic nie będzie wystawało. Ja chyba zdecyduje się na beton zamiast szkła. Pytanie tylko czy dam radę sama to wyszlifować :)

   Usuń