wtorek, 17 czerwca 2014

Balet - gdzie warto czyli szkoła dla amatora.


W poprzednich rozdziałach moich monologów, poruszałam tematy CZY WARTO oraz W CZYM WARTO. Dzisiaj chciałabym zająć się następną częścią przemyśleń młodego baletomana, czyli gdzie warto. Swoje spostrzeżenia opieram na własnym doświadczeniu, na pewno są jakieś szkoły do których nie dodarła, albo za szybko się zniechęciła. Pod lupę chciałabym wziąć dwa miasta, w których rynek baletowy jako tako znam i polecić mogę z czystym sumieniem.
Wrocław

We Wrocławiu analiza rynku baletowego jest szybka i bezbolesna, bo tu de facto takiego runku nie ma. Monopol zgarnia jedyna licząca się szkoła - Szkoła Baletowa Operetki Dolnośląskiej, czyli tak która mnie przygarnęła, nauczyła, zaraziła pasją i puściła w świat, tak że nie ma nie wiadomo jakiego wstydu na mieście. Pewnie gdybym tam nie trafiła, do dziś balet kojarzył by mi się z facetami w rajstopach. Bije pokłony!

Szkoła prowadzi nabory we wrześniu, ale praktycznie dołączyć można przez cały rok, tyle że materiał do opanowania jest wtedy większy. Dla dorosłych prowadzone są zajęcia od podstaw, średniozaawansowane i zaawansowane. Wprowadzana jest technika tańca na pointach. Każdy semestr nauki kończy się koncertem szkoły.

Szkoła Baletowa Operetki Dolnośląskiej


Warszawa

W Warszawie szkół prowadzących zajęcia baletowe jest mówiąc delikatnie, zatrzęsienie. Każda większa szkoła tańca ma co najmniej jedną grupę zajęć z baletu. Postaram się pogrupować te do których chodzę na poziomy zaawansowania, żeby nikt się nie zabił, czego parę razy sama byłam bliska

Poziom Podstawowy:

Studium taneczno - aktorskie  Hanny Kamińskiej
+ zajęcia na pointach

Poziom Zaawansowany:

Egurolla Dance Studio Śródmieście

Akademia Tańca Zawirowania

Free Art Fusion

Poziom Początkujący + Zaawansowany

Szkoła Tańca i Baletu "Piruecik"
+ zajęcia indywidualne 
+ zajęcia na pointach
 Na pewno w Warszawie jest jeszcze wiele miejsc w które nie trafiłam, więc lista będzie na bieżąco aktualizowana.

4 komentarze:

 1. jak to fajnie mieszkać w dużym mieście :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często w małych miastach tez sa szkoły / pasjonaci / byli tancerze którzy podejmą sie prowadzić takie zajecia. Można tez poszukać w domu kultury:)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Art Color Ballet :) Kiedyś mieli szkołę na krakowskim rynku, ale nie jestem na bieżąco więc coś się mogło zmienić, warto sprawdzić

   Usuń