piątek, 21 lutego 2014

Cegła dekoracyjna


 Nie zawsze udaje mi się trafić w trendy, ale tym razem moda dopadła nawet mnie. Strony o wnętrzach napinają się w szwach pod ilością aranżacji z wykorzystaniem cegły dekoracyjnej. Inspiracji jest mnóstwo, bo cegła do łatwy w obsłudze i solidny materiał - wodoodporna, ognioodporna, bardzo trwała, oporna na zarysowania. Ma też inne zalety - wycisza, izoluje, nadaje się do każdego pomieszczenia w domu.

cegła w sypialni i salonie - źródło: 1, 2

Mieszkając w kamienicy uzyskanie ceglanej ściany nie jest niczym trudnym - zdzieramy tynk do cegły, czyścimy ścianę szczotką, impregnujemy specjalnym środkiem  i cieszymy oko elegancką czerwoną ścianą. Możemy z takich nieotynkowanych cegieł dobudować ścianki czy zrobić półki. Cegła dodaje fajnego klimatu a dom wydaje się przytulniejszy.

cegła w łazience i kuchni - źródło 1, 2

Wszystko ok, tylko co z takimi jak my? Nasze mieszkanie nie jedno już widziało, ale cegły na pewno nie. Pustakowe ściany zawalą nam się na głowę, jeżeli dokleimy do nich cegłę z prawdziwego zdarzenia. Na szczęście Bóg Desingu pomyślał też o takich zbłąkanych owieczkach jak my - to z myślą o nas stworzył cegłę cięta. Jest pozyskiwana dokładnie w taki sam sposób jak pełnowymiarowa cegła więc zachowuje jej wszystkie zalety. Taka cegła jest jednak sporo cieńsza (1,3cm) przez co lżejsza i daje nadzieję ,że nasz dom jeszcze trochę postoi. Jej montaż jest prosty - przyklejamy taką cegłę do ściany a następnie fugujemy. Paleta kolorów jest boska - od beży, przez klasyczne czerwienie, aż do czerni.


Na to że będziemy mieć cegłę, jesteśmy już zdecydowani. Teraz rodzi się pytanie gdzie, jaką i w jakiej ilości. Osobiście zrobiłabym z naszego mieszkania mały ceglany domek, układając cegłę w każdym pokoju. Na szczęście mam jeszcze trochę czasu aby ostudzić swój zapał...

2 komentarze:

  1. Nam też marzy się cegła, ale niestety fundusze póki co sprawiły, że nadal pozostaje w sferze marzeń... ale uwielbiam ją w wystroju mieszkań :)

    OdpowiedzUsuń
  2. tez rozważam ścianę z takiej cegły, bo wygląda bardzo naturalnie i szlachetnie, nie to co klinkier czy jak to się nazywa :)

    OdpowiedzUsuń